Açık Kasa Cihaz Tipi

Açık Kasa Cihaz Tipi Filtre Grubu

Tüm mutfak tiplerine uygun olan bu arıtma cihazları, 12 litre tank kapasitesine sahiptir. Estetik ve kolay bakımı sayesinde uzun süre kullanım olanağı sağlayan açık kasa su arıtma cihazları 5 aşamalı filtre grubu sayesinde suyu iyi derecede arındırmaktadır. Ayrıca ev ve iş yerlerinde rahatlıkla kullanılmaktadır.

5mc sediment filtre su arıtma

5 micron filtre

Açık kasa su arıtma cihazlarının sahip olduğu ilk aşama izmir su arıtma filtresi 5 micron filtredir. Spun filtre olarakta bilinen 5 micron filtre, suyun kaba kirlerden arındırılmasını sağlamaktadır.

Granül Aktif Karbon Filtre

Açık kasa su arıtma cihaz modelleri ev tipi su arıtma cihazları içerisinde yer almaktadır. Söz konusu cihazların 5 micron filtre aşamasından sonraki ikinci aşamasında granül aktif karbon filtre gelmektedir. 6 ayda bir değiştirilmesi önerilen granül aktif karbon filtre, suyu klor ve gazsal tortularından arındırarak suyu pis kokulardan temizlemektedir.

Gac filtre karbon filtre su arıtma filtresi
cto karbon filtre sistemi

Blok karbon filtre

Ev tipi açık kasa su arıtma cihaz modellerinde kullanılan üçüncü filtre, blok karbon filtre modelleridir. Aktif karbon filtreden geçebilen parçacıkları filtreleyen blok karbon filtre, suyun gerçek rengine ulaşması sağlamaktadır.

Membran Filtre

Açık kasa su arıtma sistemlerinde dördüncü ve en önemli basamak membran filtrelerdir. Söz konusu bu filtrelerde arıtılan suyun içerisindeki tüm mikroorganizmalar temizlenir. Böylece su temizlenmektedir.

membran filtre izmir
Post Karbon Filtre su arıtma

Post Karbon Filtre

Açık kasa su arıtma sistemlerinde su son olarak post karbon filtresinden geçmektedir. Yılda bi̇r yeni̇lenmesi̇ öneri̇len post karbon fi̇ltreler, di̇ğer fi̇ltrelerden farklı olarak suyu arıtmak yeri̇ne suya kalsiyum i̇lavesi̇ yapmaktadır. Böylece İzmir su arıtma cihazlarıyla filtrelenen su içmeye hazır hale gelmektedir.

Mineral Filtre

Ev tipi kapalı kasa su arıtma cihazlarında suyun arıtılması için kullanılan filtrelerden biriside mineral filtredir. Mineral filtre, diğer filtrelerin aksine arıtılan suya mineral takviyesi yapmakta ve suyu daha lezzetli ve içilebilir hale getirmektedir.

izmir su arıtma Mineral Filtre