Daire ve Bina Girişi Filtrasyon Sistemi

Daire ve Bina Girişi Filtrasyon Sistemi

Daire girişi ve site, apartman ve bina merkezi su arıtma sistemleri, şehir şebeke suyunu ana musluklardan arıtarak daire sakinlerinin kireçsiz ve temiz su kullanmalarını sağlamaktadır.

Bilindiği gibi şebeke sularının kireçli ve temiz olmaması içildiğinde sağlığı etkilediği gibi kullanıldığında çamaşır ve bulaşık makinesi gibi cihazlarda arızalara neden olabilmektedir. Bu nedenle su saati girişine monte edilen daire girişi su arıtma sistemi ile su yumuşatılır, kireç ve kötü koku oluşumu engellenebilir. Böylece arıtılmış, sağlıklı ve güvenilir suya ulaşılabilmektedir.

su arıtma filtre 3litre

3'lü Filtre

3’lü filtre, sudan gelen kum, çakıl, taş, pis, kir gibi zararlı maddeleri süzer ve suyu kireçten arındırmaktadır. Aynı zamanda suyun sahip olduğu renk, tat, koku, klorun düzenlenmesi ve daha sağlıklı hale gelmesine yardımcı olmaktadır.

2'li Filtre

2’li filtre, musluk suyuyla gelen kum, çakıl, taş, toz gibi yabancı ve sağlığa zararlı maddeleri süzerek suyu sağlığa daha uygun hale getirmektedir. Ayrıca kireçten arındırmaktadır. Böylece dairelerde kullanılan cihazların kireçten dolayı arızalanmasının engellemektedir.

su arıtma filtre 2 litre
Yıkanabilir kartuş filtre izmir

Yıkanabilir Filtre

Yıkanabilir filtre, musluk suyuyla gelen kum, taş, çakıl, toz, ve sağlığa zararlı mineralleri süzmektedir. Yıkanabilir olma özelliği sayesinde istenildiği zaman çıkarılarak temizlene bilmekte ve tekrar kullanılabilmektedir.

Aktif Karbon

Aktif karbon, musluk suyundaki renk, tat, koku ve klorun düzenlenmesini sağlamaktadır. Arıtma cihazında bulunan aktif karbonun yılda 1 defa değiştirilmesi önerilmektedir.

Aktif Karbon Filtre izmir
Kireç Kırıcı izmir

Kireç Önleyici

Suda bulunan kalsiyum ve magnezyum fazla ise su sert olmaktadır. Bu nedenle kireç önleyici kullanılarak suyun yumuşatılması sağlanmaktadır. Kireç önleyiciler, suyun yumuşatılmasına yardımcı olurken aynı zamanda suyun kireçlenmesini de engellemektedir.

Makine Filtresi

Kullanılan çamaşır, bulaşık makinelerinin, şofben, ütü gibi cihazların musluk suyuyla gelen kireçi engellemektedir. Alındığı andan sonra bir değişim gerektirmemektedir. Sadece içerisinde bulunan silifoz maddesi eksildikce ekleme yapılması gerekmektedir.

Makine filtresi içerisinde yer alan silifoz maddesi her 1 tonda 3 gram eksilmektedir. Bu maddenin eksildikçe tamamlanması filtrenin sağlıklı çalışması için önemlidir.

Makina filtresi su arıtma filtresi