Kapalı Kasa Cihaz Tipi

Kapalı Kasa Cihaz Tipi Filtre Grubu

Kapalı su arıtma cihazları, küçük mutfaklar için dizayn edilmiş ev tipi su arıtma cihazlarıdır. Estetik tasarıma sahip olan Kapalı kasa su arıtma cihazları aşamalı filtre gruplarına sahiptir. Bu nedenle bakımı kolay ve pratiktir.

Düzenli bakımı yaptırıldığı takdirde uzun yıllar kullanım olanağı sağlayan kabinli su arıtma cihazları 8 litrelik tank kapasitesine sahiptir ve filtre grubu sayesinde suyu iyi derecede arındırmaktadır.

5mc sediment filtre izmir filtre su arıtma

5 Micron Filtre

Spun veya sediment filtre olarakta isimlendirilen 5 micron filtre, kapalı kasa su arıtma cihazlarında suyu, toz, kum, böcek, taş vb. kaba kirlerden arındırmaktadır. 6 ayda bir değişmesi önerilen 5 micron filtreler suyun kirden ve tozdan arındırılmasına yardımcı olmaktadır.

Granül Aktif Karbon Filtre

Kapalı kasa su arıtma cihazı modellerinde sistemin ikinci sırasında yer almaktadır. Kaba kirlerden arınan su, klor ve gazsal tortularından granül aktif karbon filtre hapseder. Böylece arındırılma işleminde su kokulardan arındırılmış olmaktadır.

izmir CTO karbon filtre
GAC karbon filtre izmir

Blok karbon filtre

Kapalı kasa su arıtma cihaz modellerinde sistemin çalışmasında üçüncü sırasında blok karbon filtreler yer almaktadır. Granül aktif karbon filtreden kaçacak olan parçacıklar filtreleyerek suyun kirlenmesini önlemektedir. Klor ve gazsal tortulardan arındırılan su, gerçek rengine bu aşamada ulaşmaktadır.

Membran Filtre

Kapalı devre su arıtma cihaz modellerinin en önemli filtresi membran Filtresidir. Su arıtma cihazlarının ana beyni olan membran filtre, suyun içerisinde yer alan herhangi bir maddenin filtreden geçmesine izin vermemektedir. 5-10 amstrongluk gözenekleri sayesinde bakteri, mikrop, virüs ve kireçten arındırılmış temiz ve sağlıklı suya ulaşılmaktadır.

membran filtre izmir
Post Karbon Filtre su arıtma

Post Karbon Filtre

Kapalı devre su arıtma cihazlarının en son filtre aşaması post karbon filtredir. Yılda bir yenilenmesi önerilen post karbon filtre, diğer filtrelerin aksine suyu arındırmak yerine suya kalsiyum takviyesi yapmaktadır. Organik bileşenli filtreden geçen su sağlıklı ve lezzetli olarak içmeye hazır hale gelir.

Mineral Filtre

Kapalı devre su arıtma cihazlarında kullanılan filtrelerden birisi de mineral filtredir. Yılda bir yenilenmesi gerekli olan mineral filtreler, diğer dört fitreden arındırılarak ve temizlenerek gelen suya mineral takviyesi yapmaktadır. Böylece su içmeye hazır sağlıklı hale getirilmektedir.

izmir su arıtma Mineral Filtre