Su Arıtma Si̇stemleri̇ Nasıl Çalışır?

Dünya nüfusunun hızla artış göstermesi ve su kaynaklarında kirlilik oranının artması sonucu, içme sularının tüketimi insan sağlığına olumsuz etki etmeye başlamıştır. İçme suyundaki mikroorganizma ve kimyasal maddeler uzun vadede vücudun bağışıklık sistemine etki ederek çeşitli rahatsızlıklara sebebiyet vermektedir. İnsan sağlığını korumak ve kaliteli su tüketimi için teknolojik gelişmeler devreye girmiştir. Bu teknolojilerden biri olan su arıtma sistemleri, içme suyu içerisindeki katı ve kimyasal maddeleri, mikroorganizmaları suyun içerisinden arındırmaktadır. Su arıtma sistemi, arındırma işlemi esnasında suyun içerisindeki mineralleri korumaktadır. Bu sayede vücudumuza olumsuz etki eden maddelerden korunurken aynı zamanda olumlu maddeleri korumuş olmaktayız.  

Ev tipi su arıtma cihazı oldukça basit bir düzenek içerisinde çalışmaktadır. Bunları kısaca sıralamak gerekirse;

 

  • Katı maddelerden uzaklaştırır.

 

Su arıtma sistemi, içme suyunu filtreleme işleminden geçirerek suyun içerisinde çamur gibi katı maddelerden uzaklaştırmaktadır. Bu sayede suyun berraklığı artmaktadır. 

 

  • Kimyasal maddelerden arınmaktadır.  

 

İçme suyunu su arıtma sisteminde yer alan filtreleme sistemi ile klor, kimyasal ve organik atıkların kokularından temizlemektedir. İçerisindeki birçok atık bulunan içme suları filtreleme işlemi sayesinde mikroorganizmalardan temizlenmektedir. 

 

  • Suyun tatlandırılması

 

 Su arıtma filtresi işlemlerinden geçen içme suyunun, kimyasal madde ve katı maddelerden uzaklaştırarak arındırılmasının ardından suyun tatlandırma işlemi yapılmaktadır. 

 

  • Depolama işlemi 

 

Su arıtma cihazının son işlemi olan depolama, içme suyunun son kontroller ile atıklardan tamamen arındırılması ve tatlandırılması ile suyun kullanıma sunulmasını sağlamaktadır.

İzmir su arıtma firmaları arasında izmir su arıtma sistemleri sektöründe yıllardır hizmet veren Leva su arıtma sistemleri; ev tipi su arıtma, su arıtma filtresi, su arıtma cihazı yedek parça gibi birçok alanda hizmet vermektedir. En kaliteli su arıtma cihazı İzmir lokasyonunda yer alan Leva su arıtma sistemlerinin ürünlerini incelemek için www.levasuaritma.com adresini ziyaret edebilir,  ev tipi su arıtma fiyatlarına ulaşabilmek adına bizimle iletişime geçebilirsiniz.

 Bir cevap yazın